Wyszukaj

Edukacja:


Warning: strstr(): Empty needle in /home/wlasnysw/domains/textualplurality.eu/public_html/nauka/uroda.php on line 115
Przeczytaj więcej - Przejdź do strony - - Skontaktuj się - Skontaktuj się - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Język chiński, chociaż ze wszech miar ciężki, daje duże profity. Akurat odnośnie tego ciężko mieć wątpliwości! W końcu Chiny za jakiś czas będą najbardziej znaczącą światową gospodarką. Już w tym momencie znajomość języka chińskiego gwarantuje wyższe zarobki - a potem będzie tylko lepiej. To pokazuje, że jeśli jesteś tą osobą, która jest pracowita, a na dodatek posiadasz zdolności lingwistyczne, nauka chińskiego jest kapitalnym pomysłem. Akurat co do tego nie mają żadnych wątpliwości te osoby, które znają chiński.
Każdy wie, że nawet ekspansja Chin nie spowoduje, iż jęz. angielski z dnia na dzień przestanie być najważniejszym językiem. Przecież chiński jest niesamowicie trudnym językiem, poza tym np. mieszkaniec wschodnich Chin ma duże kłopoty z tym, aby porozumieć się z własnymi rodakami z zachodu. Cóż, czyli i tak angielski bez wątpienia warto znać. W zasadzie mieszkańcy Polski potrafią porozumieć się po angielsku, oczywiście mowa akurat w tym momencie o młodszych pokoleniach. Choć wcale nie jest powiedziane, że ogół Polaków doskonale zna język Szekspira...
Trudno powiedzieć, co zrobić, aby wreszcie Polska była tym krajem, który jest bardzo dobrym miejscem do życia, ale wcale nie jest powiedziane, że statystyczny Kowalski wcale nie może odmienić kraju. Weźmy chociażby w rachubę świat polityki. W końcu dzięki polityce, choć staramy się przed nią uciekać, i tak odgrywa w naszym życiu istotną rolę. Jednak jeśli wchodzi w grę ta krajowa polityka, to faktycznie nie jest zbyt dobrze. Mamy bardzo małe szanse na to by coś zmienić. Oczywiście możemy jakoś się starać, lecz polska, portugalska bądź nawet brytyjska polityka jest zbyt brudna.
Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach wielką rolę odgrywają języki obce. Można powiedzieć, iż niesamowicie często całkiem zdolny człowiek, rewelacyjny ekspert we własnej branży, najzwyczajniej ma znaczące trudności z pozyskaniem awansu na wyższe stanowisko właśnie z przyczyn językowych. Chyba tylko w świecie polityki można robić wielką karierę bez choćby pobieżnej znajomości języka obcego. Należy również przeć do przodu, nigdy się nie poddawać. Warto pamiętać, że wielu pracowników najzwyczajniej w świecie oddaje mecz walkowerem. A później tyle narzekania.